Kontakty

  • MŠ se speciální třídou
    Nerudova 1040
    735 81 Bohumín
  • tel.: 596 013 242
  • mobil: 731 108 692
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

kanisterapeuti 2014 008V pátek 4. 4. 2014 navštívila naši mateřskou školu na ul. Nerudova lektorka paní Johanka z Ostravy se svými pejsky. Štěňátkem rasy American Bully jméném Esmen s přezdívkou Esíčko a fenku rasy Austrálského ovčáka jméném Shenna s předzdívkou Šiška. Během programu jsme se dozvěděli o historii a základech Canisterapie. A že i pejsci mohou pracovat a pomáhat např. slepým lidem, postiženým..., že se takovým pejskům říká terapeutický pes a pes ve speciálním výcviku. Co všechno umí tito pejsci a jak se mají děti chovat, jestliže potkají vodícího či asistenčního psa se svým handicapovaným pánem. 

Celé povídání bylo spojeno s praktickými ukázkami např. nám pejsci ukázali, jak umí reagovat na povely, donést věci nebo otevřít dveře. Dále se děti dozvěděly, jak se starat o pejsky, čím je krmit, co je pro ně dobré a co špatné. Děti se nadšením zapojovaly i do debaty, v níž uplatnily své zkušenosti a zážitky se svými pejsky. Na závěr si mohly děti pejsky pohladit a pomazlit s nimi. Všem se návštěva psích kamarádů moc líbila. Děkujeme paní Johance a pejskům Šišce a Esíčku.

Fotografie zde.

 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com

Dymatize doplňky výživy pro sportovce